25 évvel ezelőtt Szabó Iván szobrászművész alkotásaiból nyílt kiállítás a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumában.
A Munkácsy-díjas, érdemes és kiváló művész – akinek egyik legjelentősebb köztéri alkotása, az 1964-ben elkészült Éneklő lány szobra, a Kodály Iskola előtt látható – két évvel korábban, 1990-ben 300 érméjét és 500 rajzát a kecskeméti intézménynek adományozta. A tárlaton ebből a gazdag anyagból láthattak válogatást a kecskemétiek. A kiállítást ajánló beszédekből a megnyitó résztvevői megtudhatták: Szabó Iván nem
„csak” képzőművész, de táncművész, pedagógus és
„olvasó művész” is. Érméin a népművészet alapos ismerete, a sport iránti szeretete, életigenlése jelenik meg. Fő motívumai a madarak, a nők és a lovak. Az őt magát is megihlető kínai közmondás alapján nem az utat járó, hanem az utat építő alkotó nem elefántcsont-toronyba elzárkózó művészi magatartást választott több évtizedes pályafutása kezdetén, hanem aktívan részt vett a mindennapi társadalmi életben. Szabó Iván kollekciója napjainkban a múzeum kutatóterében tekinthető meg.
(
Források: *Kecskeméti Lapok, 1992 *Petőfi Népe, 1992)
Könyvajánló
MEGJELENT! MEGJELENT! MEGJELENT!
VALLOMÁSOK, EMLÉKEK
- az életről, Kecskemétről
Ötven életút, ötven sikertörténet
(további információk: »» )
TÁMOGATÓINK
A Hírös Naptár Szerkesztősége ajánlata