Untitled Document
2023. május 31.
A nemzetek közötti békés együttélés szószólója
75 éve, 1948. május 21-én hunyt el Pázmány Zoltán jogakadémiai tanár, jogi író. Tudományos munkássága nem korlátozódott csak a római jog területére, a nemzetek közötti békés együttélés szószólójaként több tanulmányban, illetve a Magyar Külügyi Társaság szemináriumain tartott előadásaiban és a Ligák Uniójának küldött francia nyelvű beadványaiban foglalkozott a nemzetközi jog aktuális kérdéseivel is.
tovább >>>
Álmában is operált
Sokan nem tudják, hogy a Lechner Ödön utcában lévő épület eredetileg szállodának épült. Talán már arra is kevesen emlékeznek, hogy ebben a sarokházban működött a maga korában fogalommá vált Siesta Szanatórium, melynek alapítója, egy időben tulajdonosa és igazgató főorvosa, Jobbágy Andor 55 éve hunyt el.
tovább >>>
Emléktábla az áldozatoknak
25 éve, 1998. május 31-én, a Hősök Napja rendezvényeinek keretében avatták fel Rieger Tibor Kossuth-díjas szobrászművész II. világháborús emléktábláját. A Nagytemplom főhomlokzatán elhelyezett, a jobb oldali faltükörbe épített, tardosi vörös márványból készült dombormű szabálytalan alakzata a megtört emberi életeket jelképezi.
tovább >>>
Az érzékeny és rejtőzködő fotós
75 éve, 1948. május 30-án született Straszer András újságíró, fotóriporter. Eredeti foglalkozása kohásztechnikus volt, hobbiját, a fényképezést csak 1978-tól választotta hivatásának. 15 évig a Petőfi Népe fotóriportereként, majd a rendszerváltás utáni években szabadúszó fotósként dolgozott. Emellett az alkalmazott fotográfia különböző ágaival is foglalkozott, könyvekhez, katalógusokhoz, naptárakhoz készített fotókat.
tovább >>>